Moje prijave (0)
×

Novak na Coppi e Bartali najboljši Slovenec

Settimana Internazionale Coppi e Bartali

V Italiji na dirki Settimana Internazionale Coppi e Bartali je poleg ekipe Adrie Mobila dirkalo kar nekaj Slovencev. Za njimi je zadnja, četrta etapa, kjer so se spopadli s traso dolžine dobrih 163 kilometrov, s startom in ciljem v mestu Pavullo.

Zmagovalec etape je postal Italijan Stefano Pirazzi (Bardiani - CSF), drugi je bil Avstrijec Clemens Fankhauser (Tirol Cycling), tretji pa Italijan Mauro Finetto (Unieuro Wilier).

Najbolje sta etapo odvozila člana Adrie Mobila Domen Novak na 21. mestu in Jure Golčer na 22. mestu. Njun članski kolega Radoslav Rogina je bil 40., Matej Mugerli (Synergy Baku Cycling Project) je bil 65., Kristjan Fajt (Adria Mobil) je bil 74., Grega Bole (Nippo - Vini Fantini) pa 77. Ostali so se uvrstili nad 80. mestom.

Zmagovalec dirke je postal Rus Sergey Firsanov (Gazprom-RusVelo), ki je za tri sekunde premagal Italijana Maura Finetta (Unieuro Wilier), tretji pa je bil Italijan Gianni Moscon (Sky), ki je za prvouvrščenim zaostal za 19 sekund.

V skupnem seštevku se je najbolje uvrstil Domen Novak, ki je dirko zaključil na 18. mestu, mesto za njim je Jure Golčer. Novak je na lestvici mladih kolesarjev zdrsnil iz prvega na drugo mesto. Za prvouvrščenim je zaostal 4 sekunde.

Objavljeno: 27.03.2016